Relacja z pikniku sportowego "ENERGICZNIE w otoczeniu zieleni!" organizowanego wspólnie z Lasami Państwowymi

22 kwietnia 2023 roku spora grupa osób, które lubią aktywność na świeżym powietrzu, wzięła udział w wydarzeniu “ENERGICZNIE w otoczeniu zieleni!”. Imprezę organizował klub sportowy MKS Radymno wspólnie z Lasami Państwowymi.

Wspólne uprawianie sportu – sposób na spędzanie wolnego czasu

Zamiarem projektu było zachęcenie uczestników do wspólnego uprawiania sportu. Wybrano biegi przełajowe. Są one doskonałym sposobem na budowanie kondycji oraz promocję lasu jako doskonałego miejsca do ćwiczenia wytrzymałości, ale też orientacji w terenie.

Promocja lasów jako środowiska sprzyjającego aktywnemu i zdrowemu spędzaniu czasu – zarówno podczas spacerów, jak i biegania na terenie
obszarów leśnych. Zawody odbyły się w dniu 22 kwietnia 2023 r. w miejscowości Charytany, na terenie leśnictwa Dąbrowa. Wyznaczone dla uczestników trasy biegu na orientację w całości przebiegały przez tereny leśne.

W imprezie uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli z miejscowości Radymno oraz powiatu jarosławskiego.

Nagrodzono następujące osoby, które miały najlepsze wyniki:

Podium biegu – kategoria młodzik:

I – miejsce Bącal Paweł
II – miejsce Skiba Szymon
III – miejsce Herman Patryk

Podium biegu – kategoria senior:

I – miejsce Hamacher Oskar
II – miejsce Szwecki Miłosz
III – miejsce Podgórski Michał

Podium biegu – Turbo-Radka-Kozak:

I – miejsce Janeczko Brajan
II – miejsce Marciak Maksymilian
III – miejsce Kałamarz Konrad

Zawodnicy i zawodniczki biorące udział w zawodach otrzymały puchary, dyplomy, medale oraz sprzęt sportowy, które wręczył Zbigniew Petynia, Prezes Miejskiego Klubu Sportowego Radymno wraz z Witoldem Fusem,  leśniczym Leśnictwa Dąbrowa.

Po zakończeniu sportowych zmagań w miejscowości Zaleska Wola w Domu Myśliwskim Koła Łowieckiego „Ryś” odbyło się wspólne spotkanie przy ognisku działaczy z uczestnikami projektu, na którym podsumowano imprezę sportową.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach konkursu “Sportowa Natura” – konkurs dla klubów sportowych. Dofinansowano je z funduszy Lasów Państwowych.